Szafy na dokumenty

Szafy na dokumenty

Szafy to podstawowy element wyposażenia każdego biura. Pozwalają na schludne uporządkowanie przestrzeni. Ich konstrukcja, z zamkniętymi regałami sprawia, że już u progu biuro zachwyca czystością, co z pewnością przypadnie do gustu klientom i kontrahentom. Uporządkowana przestrzeń biurowa pozwala zakładać, że firma wykazuje się najwyższą starannością w podejmowanych działaniach. Również pracownicy wykażą się wyższą wydajnością, gdy nie będą przytłoczeni stertami dokumentów, a przy tym, będą mogli w wygodny sposób wdrożyć do swojej pracy tak ważną zasadę czystego biurka.


Metalowe szafy na dokumenty to połączenie nowoczesności i funkcjonalności

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na odpowiednią aranżację przestrzeni, również tej biurowej. Odpowiednio dobrane meble w połączeniu ze stylowymi dodatkami pozwalają na przemienienie zimnej przestrzeni biurowej w miejsce, w którym chce się przebywać. Jednym z nowoczesnych sposobów na aranżację wnętrz jest wykorzystanie mebli wykonanych z metalu. Ich zdecydowaną przewagą jest wysoka trwałość. Zastosowanie blachy stalowej pozwala na podniesienie poziomu wytrzymałości, sprawiając, że szafy na dokumenty są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, również te wynikające z intensywnej eksploatacji. Solidna konstrukcja metalowych szaf na dokumenty sprawia, że są one w stanie udźwignąć liczne teczki, segregatory i kartki, bez obaw o uszkodzenie mechanizmów podtrzymujących półki. Każda z półek może być umocowana na dowolnej wysokości dzięki zastosowaniu perforacji w narożnikach, dając możliwość dowolnej personalizacji. Jednak poza wysoką wytrzymałością, metalowe szafy na dokumenty wyróżniają się również swoją nowoczesną stylistyką. Blachy stalowe w szafach na dokumenty są malowane z wykorzystaniem metody proszkowej, która pozwala na jednolite, dokładne pokrycie nawet rozległych powierzchni, bez ryzyka wystąpienia nieestetycznych smug czy prześwitów. Z kolei bogata gama kolorystyczna sprawia, że szafy można z łatwością dopasować do każdego wnętrza, wybierając wariant najbardziej odpowiadający indywidualnym preferencjom. Metalowe szafy do przechowywania dokumentów są dostępne w wariantach z drzwiami skrzydłowymi oraz przesuwnymi, a także w licznych rozmiarach, co dodatkowo pozwala na wkomponowanie ich również w niewielkich przestrzeniach biurowych.


Szafa na dokumenty do biura – jaką wybrać?

Stojąc przed koniecznością zaaranżowania przestrzeni biurowej warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą na dobranie wyposażenia odpowiadającego potrzebom przedsiębiorstwa, a przy tym, nie będą przytłaczały swoimi rozmiarami. Drobne przedsiębiorstwo rzemieślnicze, które w ramach prowadzonej działalności nie wytwarza dużych ilości dokumentacji może wybrać jedną szafę metalową, która poza tradycyjną dokumentacją, sprawdzi się również do przechowywania różnego rodzaju dokumentacji RODO. Wyposażenie szafy w solidny zamek sprawia, że można w niej w bezpieczny sposób przechowywać również dokumenty niejawne wymagające solidnego zabezpieczenia. W przypadku niewielkich pomieszczeń doskonale sprawdzą się szafy przesuwne na dokumenty. Mechanizm otwierania drzwi pozwala na dowolne umieszczenie szafy, bez ograniczenia jej funkcjonalności. Z kolei duże korporacje mogą zdecydować się na pełne wyposażenie biura, w metalowe meble biurowe. Szafy na dokumenty z metalu wyróżniają się ciekawym designem i solidnością. Bogata kolorystyka pozwala na skomponowanie ciekawych aranżacji, wyróżniających biuro na tle tradycyjnych przestrzeni biurowych. Pojemne szafy z powodzeniem pomieszczą liczną dokumentację, pozwalając na uporządkowanie przestrzeni.


Dlaczego warto wyposażyć biuro w metalowe szafy na dokumenty?

Odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej pozwala na znaczącą poprawę komfortu pracy i wydajności personelu. Szafy na dokumenty wykonane z metalu posiadają przy tym szereg cech, które dodatkowo przemawiają na ich korzyść.

  • Solidna konstrukcja – odpowiednie wyposażenie biura powinno być w pełni dostosowane do intensywnej eksploatacji, szczególnie wówczas, gdy mowa o szafach na dokumenty. Zastosowanie wysokiej jakości blach stalowej sprawia, że wszystkie szafy dostępne w tej kategorii wyróżniają się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, każda pojedyncza półka jest w stanie udźwignąć od 35 kg dokumentów. To sprawia, że z łatwością pomieści liczne teczki, segregatory i akta, które w przedsiębiorstwach powstają na masową skalę. 
  • Nowoczesny design – odpowiednio zaaranżowane wnętrze pozwala na skuteczną poprawę samopoczucia, co w sposób pośredni przyczynia się do poprawy wydajności pracy. Ciekawe środowisko, utrzymane w nowoczesnej stylistyce wpływa na poprawę kreatywności, co jest szczególnie przydatne podczas pracy w biurze. Bogata kolorystyka, liczne kształty i rozmiary szaf na dokumenty sprawiają, że mogą być one stosowane w komplecie, jako ciekawa propozycja wystroju wnętrza lub w pojedynkę, pełniąc tym samym rolę dodatkowej, niecodziennej ozdoby. 
  • Cena – szczególnie w ujęciu stosunku ceny do jakości. Koszt zakupu metalowej szafy na dokumenty jest zbliżony do kosztu tradycyjnej szafy z płyty wiórowej, a przy tym wyróżnia się znacznie większą trwałością. Decydując się na takie rozwiązanie zyskuje się pewność, że szafa nie „złoży się" pod ciężarem przechowywanych w niej dokumentów.


Szafy na dokumenty poufne – co warto o nich wiedzieć?

Dokumentacja poufna wymaga odpowiedniego przechowywania. Dla skutecznego zabezpieczenia zawartych w niej danych zaleca się stosowanie metod zapobiegających kradzieży czy przypadkowemu wypłynięciu informacji. Spełnienie tego kryterium jest szczególnie ważne w przypadku dokumentacji zawierającej dane osobowe. Rozporządzenie RODO jasno wskazuje, jakie parametry powinna mieć szafa, w której przechowywane będą dokumenty zawierające dane osobowe. Jednym z głównych wyznaczników odpowiedniego zabezpieczenia dokumentacji jest zastosowanie zamknięcia, które uniemożliwi dostęp do dokumentacji osobom postronnym. Wszystkie otwierane szafy na dokumenty zostały wyposażone w zamek, który pozwala na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie dokumentacji przed dostępem osób nieupoważnionych. To sprawia, że doskonale sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju dokumentacji poufnej i tajnej, w tym zawierającej dane osobowe klientów, pracowników i kontrahentów. Solidna konstrukcja frontów szafy stanowi skuteczną barierę antywłamaniową, przez co szafa może dodatkowo pełnić funkcję szafy pancernej.


vimet.pl - najlepsze meble metalowe